Zbog natpisa na majici žuti karton

Natpis na majici: Nasri zbog bajramske čestitke zaradio žuti karton!?

Nakon što je u 80. minutu postigao pobjednički gol protiv Southamptona, vezanjak Cityja Samir Nasri je podigao dres kako bi se na njegovoj majici vidio natpis s bajramskom čestitkom Eid Mubarak .

Branilac titule engleskog Premiershipa Manchester City pobijedio je Southampton rezultatom 3-2.

Glavni sudija Howard Webb sačekao je da se slavlje navijača Cityja završi, a nakon toga Nasriju pokazao žuti karton.

Slično slavlje, s podizanjem dresa kako bi se vidio natpis na majici, imao je i Tevez nakon prvog gola Cityja, ali nije sankcionisan.